"BELEDİYE ÇALIŞIYOR MUT DEĞİŞİYOR"

GALER?

HABER ARA


Gelişmiş Arama
MUT’TA CUMHURİYET ŞÖLENİ

MUT’TA CUMHURİYET ŞÖLENİ

Tarih 01 Kas?m 2016, 11:42 Editör MS

Mut Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde “Bayrağını Al Gel” sloganıyla, Cumhuriyet Yürüyüşü ve konser tertipledi.

31 Ekim 2016 günü Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak, Hükümet Caddesi, Anayol güzergahı ve tekrar Cumhuriyet Meydanı’nda toplanılmak üzere yapılan Cumhuriyet Yürüyüşü, Anamur Belediyesi Mehteran Takımının seslendirdiği marşlarla gerçekleşti.
Yürüyüşe katılan Mut halkı ellerinde bayraklar ve meşalelerle birlikte, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Vatan Sana Canım Feda, Ne Mutlu Türküm Diyene, Her Şey Vatan İçin” sloganları attı.
Cumhuriyet Meydanında toplanan Mut halkı, hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı okudu. Mehteran Takımının gösterilerinin ardından Savaş KORKMAZ ve Özgür ŞAHİNSOY’un müzikleri ile eğlendi. Sahneye son olarak sanatçı Ahmet ŞAFAK çıktı. Konser programında Ahmet ŞAFAK konserinde tam anlamıyla coşkuyu yaşayan Mutlular, Cumhuriyete sahip çıktıklarının mesajını verdi.
Gecede sahne alan sanatçılar ile Gülnar Belediye Başkanı Ahmet GÜNEL’e ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet TÜRE’ye hediyelerini takdim eden Mut Belediye Başkanı Nebi YILMAZ, konuşmasında “29 Ekim Cumhuriyet Bayramını hep birlikte kutladık. Bize cumhuriyeti armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cumhuriyetimizin kurucularını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Biz, Cumhuriyetimize sonuna kadar sahip çıkacağız, Mustafa Kemal’in yolundan ayrılmayacağız. Kurtuluş mücadelesinde Kuvay-i Milliye hareketleriyle milli, mücadelede 254 şehit veren, vatanına bayrağına sahip çıkan Mut halkının alnından öpüyorum” dedi.

Etkinlikten görüntüler
Bu haber 1047 defa okunmuþtur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

Haziran Ayı Meclis Toplantısı

Haziran Ayı Meclis Toplantısı 2018 Yılı Haziran ayı Belediye Meclis Toplantısı ilan metni

KİRA İHALE İLANI

KİRA İHALE İLANI Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların KİRAya verilmesi İHALESİ Duyurusu
yonetmelik

TARİHİ ESERLER

İLETİSİM

e-belediye

ÜYELİKLER

TÜRKİYE BELEDİYER BİRLİĞİ

Kurumsal e-posta

MUT KAYMAKAMLIĞI
BİLGİ EDİNME

BİMER


Mut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi - Copyrights © 2009
RSS Kaynağı | Uygulama:Murat SÖZERİ

Altyapý: MyDesign Haber Sistemi