"BELEDİYE ÇALIŞIYOR MUT DEĞİŞİYOR"

GALER?

HABER ARA


Gelişmiş Arama
İlköğretim 1. sınıf öğrencilerimize kırtasiye yardımı yaptık

İlköğretim 1. sınıf öğrencilerimize kırtasiye yardımı yaptık

Tarih 17 Eyl?l 2015, 11:30 Editör Süleyman TEMEL

28 eylül pazartesi 2015

Belediyemizce ilçemizdeki tüm 1. sınıf öğrencilerine kırtasiye yardımında bulunduk. Eğitimin her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Yılmaz, “Eğitimde musluk sonuna kadar açık” dedi.

Belediyemizce, geçen eğitim öğretim yılında başlattığımız ilkokul 1. sınıf öğrencilerine kırtasiye yardımını, 2015-2016 eğitim öğretim yılında da devam ettirdik. Okulların ilk açılış gününde, Belediye Başkanımız sayın Nebi Yılmaz, içerisinde kırtasiye malzemeleri bulunan klasörleri, okula yeni başlayan miniklerle buluşturdu.

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunan, öğretmen ve öğrencilere başarılar dileyen Başkan Yılmaz, “Mut Belediyesi olarak eğitimin her zaman yanındayız” dedi.
Cumhuriyet ve Gazi İlkokullarındaki kırtasiye dağıtımına katılan Yılmaz, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “İlkokul birinci sınıftan üniversiteye kadar, her kademe öğrencilerimize ekonomik olarak katkı yapıyoruz. Geçen yıl başlattığımız, gelenek haline gelen, birinci sınıfların tamamına kırtasiye yardımı vereceğiz. Bundan sonraki yıllarda da düzenli olarak birinci sınıf öğrencilerimize vereceğiz. Bunun dışında, muhtelif sınıflardaki gariban öğrencilerimize de Büyükşehir Belediyesi veriyor. İlçede eğitime muhtaç kimse kalmamış oluyor ve bu geleneği devam ettireceğiz.”

Başkan Yılmaz ayrıca, geçen yıl üniversitede okuyan öğrencilere de senede bir defa harçlık yatırdıklarını anımsatarak; bu yıl, yılbaşından önce ve yılbaşından sonra olmak üzere iki defa yardımda bulunacaklarının müjdesini verdi.

“Mutlaka eğitim, eğitim, eğitim!” sloganını benimsediklerini ifade eden Yılmaz, “Musluk sonuna kadar açık. Yardım sonuna kadar açık. Bizi duyan, bizi bilen kim varsa; eğitime ihtiyacı olan insanlarımızı bize yönlendirmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz açıklamasını, yeni eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlı olması temennisiyle noktaladı.

Bu haber 1887 defa okunmuþtur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

KİRA VE SATIŞ İHALESİ İLANI

KİRA VE SATIŞ İHALESİ İLANI Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların Açık Arttırma Usulü Kira ve Satış İhalesi Duyurusu

Yazalanı Mahallesi Askı İlan Tutanağı

Yazalanı Mahallesi Askı İlan Tutanağı llçemiz,Yazalanı Mahallesi sınırları içerisindeki Askı İlan Tutanağı

TARİHİ ESERLER

İLETİSİM

e-belediye

ÜYELİKLER

TÜRKİYE BELEDİYER BİRLİĞİ

Kurumsal e-posta

MUT KAYMAKAMLIĞI
BİLGİ EDİNME

CİMER


Mut Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi - Copyrights © 2009
RSS Kaynağı | Uygulama:Murat SÖZERİ

Altyapý: MyDesign Haber Sistemi